Çocuklukannemin oyuncaklı çikolata aldıgında dünyanın en mutlu insanı oldugum zaman
kırmızı babetlerimin içine giydiğim pembe çoraplar
annemin en pahalı makyaj malzemelerini sürdüğüm zamanlar
yemekten önce çikolatanın yasak olması
uykuya dalana kadar masal dinlemek
doya doya yaşanılması gereken anlar..
yaşanılmazsa ilerde eksikliğini duyacağım çocukluğum
parfüm şişelerine söylenen şarkılar
şımarmak
bukleli saçlarım
dizlerimdeki yaralar
dünyayı dolaşabiliceğimi sandığım bisikletim
diş perisine dua ettiğim...
karanlıktan korkunca ağladığım zamanlar
yemek yemem için şebek ettiğim insanlar
sınırsız şımarabiliceğim bir dedem.
saçmalamamın doğal bişeymiş gbi karşılandıgı
hatta bazen ne söylediğimi kendim bile bilmediğim zamanlar
sevimliymişim gbi bakan gözler
üstümü başımı kirletebilme özgürlüğü
henüz öğrenmemiş oldugum yalanlar
bir o kadardaa bildiğim masallar
inandığım bal kabaklarıydı
çocukluğum.

Sarılmak

Free Hug
"Avustralya'lı Juan Mann için işler Londra'da yolunda gitmedi. Her şeyi geride bırakıp Sydney'e geri dönen Mann'ı havaalanında tatsız bir sürpriz bekliyordu. Kendisini karşılamaya gelen tek bir kişi bile yoktu, evim diye adlandırabileceği bir yer de. Artık kendi şehrinde bir turistten farksızdı. Uçaktan inip sevdikleriyle kucaklaşan, gülen insanları izleyen Mann kendisi için orada birinin bekliyor olmasını çok istedi. Kendisini gördüğü için mutlu olan birinin, kucaklayacak birinin olmasını. Bu yüzden, bir karton kutu buldu, iki tarafına da "sarılmak bedava" yazdı. 15 dakika insanlar Juan'a sadece baktı, ardından biri omzuna dokundu ve köpeği o sabah öldüğü için ne kadar üzgün olduğunu söyledi. O sabah aynı zamanda o kişinin tek kızını trafik kazasında kaybedişinin ilk yıldönümüydü. Juan kadına sarılıp yolcu ettiğinde kadın gülümsüyordu. Free hug campaign bu şekilde başladı."
"İtalyan Pisa Üniversitesi'nin araştırması: Aşk ve tutku iki senede bitiyor... Uzun ilişkilerin sırrı "sarılma hormonu" olarak adlandırılan "oksitosin"de gizli. Bu hormon, bekârlarda görülmüyor. Oksitosin, çiftlerin ayrılmasını önleyen bir yapıştırıcı görevi görüyor. "
"bir insanın normal bir psikoloji için günde ortalama 12 kez sarılmaya ihtiyacı olduğu yazıyordu. Nefes, ekmek, su kadar gerekli…"
"Sarılmak ilaç gibi ABD'deki North Carolina Üniversitesi uzmanları, sevgi dolu bir sarılmanın kalp krizi riskini düşürdüğünü iddia ediyor."
ilaç isteyenn?? (: